Choroby Przenoszone Drogą Płciową

Choroby przenoszone droga plciowa stanowia narastajacy problem zdrowotny zwlaszcza w populcji osób mlodych. Rozdzial zwraca uwage, jak kontakty plciowe moga prowadzic do szerzenia sie mikrobów i infekcji.

W trakcie cwiczenia uczniowie przekonuja sie, jak latwo mozna nieswiadomie zarazic osobe, na której nam zalezy chorobotwórczymi mikrobami. W trakcie eksperymentu obserwuja ile osób moze ulec zakazeniu w trakcie stosunku plciowego bez zabezpieczenia i jak mozna temu zapobiec.

W cwiczeniu dodatkowym historyjka obrazkowa prezentuje dwie postacie: Amy i Harry’ego, którzy podejmuja rózne dobre i zle decyzje. W trakcie dyskusji uczniowie oceniaja, czy wg nich decyzje te byly madre i trafne.

Ćwiczenie zastępcze ma na celu zachęcenie uczniów do wyrobienia właściwej percepcji ryzyka związanego z zakażeniami przenoszonymi drogą płciową oraz rozwinięcie umiejętności przydatnych w negocjacjach związanych z użyciem prezerwatywy. Chlamydia służy jako przykład mający ułatwić uczniom zrozumienie podatności ludzi na zakażenie oraz potencjalnych poważnych konsekwencji choroby przy użyciu historii i interaktywnych animacji.

 

 

 

 

 

border border
border