Seksuāli transmisīvās slimības (STS)

Seksuāli transmisīvo infekciju izplatība joprojām palielinās, jo īpaši gados jaunu pieaugušo vidū. Šis sadaļas mērķis ir iemācīt studentiem, kā seksuālās darbības var izraisīt mikrobu un slimību izplatīšanos.

2.3. nodaļa “Seksuāli transmisīvās slimības” stāsta skolēniem par to, cik vienkārši potenciāli kaitīgie mikrobi no kāda cita tiek nodoti kādam, kurš ir svarīgs, partneriem par to nemaz nezinot. Skolēni veic ķīmisku eksperimentu, lai noskaidrotu, cik daudz cilvēku iespējams nezinot inficēt, seksuālu dzimumsakaru laikā nelietojot izsargāšanās līdzekļus (prezervatīvu) un kā skolēni var to novērst.

Galvenā aktivitāte ir komiksu stāsts. Katrā komiksa situācijā attēloti divi galvenie personāži – Eimija un Harijs, pieņemot gan pareizus, gan nepareizus lēmumus. Skolēniem šie lēmumi jāapspriež un jāizvērtē to nozīmīgums.

Šīs alternatīvās aktivitātes mērķis ir mudināt skolēnus izveidot pareizu priekšstatu par risku, kuru rada seksuāli transmisīvās infekcijas, un attīstīt iemaņas, kā pārrunāt prezervatīva lietošanu. Izmantojot hlamīdijas kā piemēru stāstos un interaktīvajā animētajā materiālā, tas palīdz skolēniem saprast cilvēka organisma uzņēmību pret infekcijām un potenciālo to seku nopietnību.

 

 

 

 

 

border border
border