The e-Bug Detective GameSpēlē “e-Bug detektīvs” skolēni spēlē “Mikrobu izmeklētāju”, kurš ierodas incidenta vietā, kur notikumā var būt iesaistīti mikrobi. Katra misija ir kā atrisināms noslēpums, kura galvenajiem varoņiem ir nepareizi priekšstati par incidenta cēloni. Spēlētājs atrod pierādījumus, kuri ir pretrunā ar šiem priekšstatiem, un notikumu gaitā atklāj īsto problēmas cēloni, vienlaikus apgūstot jaunu informāciju par mikrobiem.

0. misija. Mācības

Spēlētājs tiek iepazīstināts ar šīs vecāko klašu skolēniem paredzētās spēles ideju un dizainu, un viņam tiek parādītas visas spēles funkcijas, kuras ir jāizmanto noslēpumu atrisināšanai misiju laikā.

1. misija. Sliktās baktērijas Barbekjū ballītē

Aktieris Hjū Gaogo ir saslimis pēc labākā aktiera balvas saņemšanas kinofilmu balvu ceremonijā. Viņa miesassargs Herakls Samsons domā, ka Hjū ir tīši saindējis šefpavārs, kura brālis ir kāds cits aktieris, kas nav saņēmis šo balvu. Spēlētājs veic izmeklēšanu, meklē sliktas higiēnas pierādījumus virtuvē un tualetē un spēj atrast šīs infekcijas cēloni, kā arī noskaidro vēl dažus citus iemeslus, kādēļ higiēna ir svarīga.

2. misija. Kad mikrobi kļūst nekontrolējami

Visā Eiropā tiek ziņots par kādu slimību, kuru nevar izārstēt ar parastiem līdzekļiem. Neefektīvas ir pat visspēcīgākās antibiotikas. Kaut kāda iemesla dēļ šī slimība ir biežāk sastopama dažos zināmos Eiropas rajonos. Spēlētājs apmeklē kāda vadošā mikrobiologa laboratoriju, kā arī ārsta praksi rajonā, kurā ir izplatīta šī slimība. Atklājot saistību starp neatbilstošu antibiotiku izmantošanu un saslimšanas gadījumiem, spēlētājs gūst izpratni par baktēriju izturību pret antibiotiku iedarbību.

3. misija. Riskēšana nemēdz atmaksāties

Spēlētājs tiek izsaukts izmeklēt situāciju, kad ir piepeši saslimusi visa futbola komanda un pastāv aizdomas par negodīgu spēli. Par spīti sākotnējam iespaidam, ka tiesnesim ir motīvs krāpties, spēlētājs atklāj, ka šai problēmai var būt mikrobiāls cēlonis. Spēlētājs apgūst to, cik svarīga ir higiēna ūdens pudeļu tuvumā, kā arī to kādas sekas var būt antibiotiku kursa lietošanas nepabeigšanai un kādi blakus efekti var būt citai personai izrakstītu antibiotiku lietošanai.

 

 

 

border border
border