junior banner
 

Mikroplara Giriş

Bu bölümde öğrenciler mikropların harika dünyasıyla tanıştırılır. Öğrenciler önce mikropların farklı tür ve şekillerini keşfederler ve sonra yararlı ve zararlı mikropları yakından incelerler. Bir Microsoft Powerpoint sunumu ve 'Bir Mikrop Ne Kadar Büyüktür?' animasyonu bu zor konunun öğretilmesine yardımcı olabilir.

Giriş niteliğindeki bu etkinlik öğrencileri oyun hamuru kullanarak mikrop yapmak için gözlem yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanmaya teşvik eder. Bu etkinlik aracılığıyla öğrenciler bakteriler, virüsler ve mantarlar, onların şekilleri ve her yerde bulunabilecekleri hakkında bilgi edinirler.

Ek etkinlik Mikrop Çılgınlığı sınıfta görülen dersi pekiştirir ve öğrencilerin, tartışılan mikrobun bakteri, virüs ya da mantar olup olmadığına karar vermelerini sağlar.

 

 

DISCLAIMER: e-Bug was developed for use in schools pre-COVID-19 and so some activities may require modification based on your school’s distancing guidelines.

Please use your judgement and tell us how you have modified the activities, or if you would like to discuss some ideas, contact e-Bug@phe.gov.uk

Do not show me again