junior banner
 

Çiftlik Hijyeni

Çiftlik, pozitif ve eğlenceli bir öğrenme deneyimleri sunabilecek değerli bir öğrenme ortamıdır. Ancak, çiftliklere yapılan ziyaretlerin eğlenceli ve güvenli olmasını temin etmek amacıyla bazılarının insanlara karşı zararlı olabileceği, çiftlik ortamı ile bağlantılı mikropların farkında olmak önemlidir.

Çiftlik hayvanları, bazen hayvanlara karşı faydalı ve zararsız ancak vücutlarımıza girdiklerinde bizi hasta yapabilecek mikroplar taşıyabilir. Bu zararlı mikroplara bazı örnekler, E. coli, Salmonella ve Kampilobakter'dir.

Çiftlik Hijyeni adlı Bölüm 2.4, çiftlik ortamının hem yararlı hem de mikroplara ev sahipliği yaptığını öğretir. Öğrenciler; grup tartışması, 'sosyal ağ' ve bir çiftlik yolculuğu masa oyunu ile çeşitli tarım mikroplarının riskleri ve yararları hakkında bilgi edinir.

 

 

DISCLAIMER: e-Bug was developed for use in schools pre-COVID-19 and so some activities may require modification based on your school’s distancing guidelines.

Please use your judgement and tell us how you have modified the activities, or if you would like to discuss some ideas, contact e-Bug@phe.gov.uk

Do not show me again