junior banner
 

„E-Bug” platformas spēles


Šai platformas spēlei ir trīs veidi, kas tiek izmantoti, lai nostiprinātu mācību rezultātus. Vienā spēles daļā ir viktorīnas elements, kas palīdz sasaistīt spēles fantāzijas pasauli ar realitāti. Otra spēles daļa ir saistīta ar pārtikas produktu šķirošanu, kur spēlētājiem ir jānovieto pārtikas produkti pareizajā virtuves vietā. Trešā spēles daļā spēlētājs sarūk līdz mikroba lielumam un mācās, mijiedarbojoties ar vīrusiem, sēnītēm un baktērijām.

Viss par mikrobiem

Spēles pirmās sadaļas sniedz spēlētājam zināšanas par dažādiem mikrobiem (baktērijām, sēnītēm un vīrusiem) un iemāca to, ka šo mikrobu izmērs un forma ir atšķirīgi. Spēlē parādīti šie mikrobi viens otram līdzās. Spēlētājs var redzēt, ka sēnītes ir lielākas par baktērijām un tamlīdzīgi. Spēlētājam ir jāuzņem pareizā mikroba fotogrāfijas.

Noderīgie un kaitīgie mikrobi

Spēlētājam parāda, ka daži mikrobi ir kaitīgi. Kad spēlētājs pieskaras kādam sliktam mikrobam, tad spēlētājs zaudē savu “veselību” spēlē. Spēlētājs met uz kaitīgajiem mikrobiem ziepes, lai noskalotu tos no ādas. Spēlētājs rīkojas līdzīgi, metot uz asinīs esošajiem vīrusiem “organisma dabiskos aizsargmehānismus”, lai šādi iznīcinātu vīrusus. Protams, ne visi mikrobi ir kaitīgi. Šajā spēlē “labie” mikrobi plūcas ar sliktajiem mikrobiem, un spēlētājs izmanto Lūsiju Lactobacillus, lai pārvērstu pienu jogurtā.

Virtuves spēle

Spēlētājam tiek dotas 30 sekundes, kuru laikā jānovieto pareizajās virtuves vietās visi nopirktie pārtikas produkti. Piemēram, ledusskapī piens ir jāievieto durvju plauktā un dārzeņi — apakšējās atvilktnēs. Ja spēlētājs uzšķauda pārtikai vai pēc jēlas gaļas aiztikšanas (vai šķaudīšanas) nenomazgā rokas, tad tiek zaudēti punkti. Spēles mērķis ir parādīt pareizās vietas, kurās jānovieto zināmi pārtikas veidi, kā arī ilustrēt to, kā šķaudīšana veicina sliktu roku higiēnu, kas var izplatīt kaitīgus mikrobus.

Mācību kursa nobeigums

Šīs spēles noslēgumā spēlētājs atkal ir sarāvies līdz mikroba lielumam un atrodas asins plūsmā, kur viņš cīnās ar infekciju. Tomēr šoreiz tā ir nopietna infekcija, kura nevar tikt uzveikta tikai ar paša organisma aizsargmehānismu palīdzību. Spēlētājam ir jānogādā līdz šai nopietnajai infekcijai visas izrakstītās tabletes, t.i. pilns antibiotiku kurss. Ja spēlētājs nepabeigs šo zāļu kursu (t.i. neizlietos VISAS tabletes), tad šī superinfekcija būs atkal klāt.