e-Bug Vás vítá!

Dobrý den, vítejte na stránkách e-Bug!

Na této webové stránce se můžete dozvědět velké množství informací a zajímavostí o mikrobech, hygieně i správném používání antibiotik a léků. Můžete si zde také zahrát zajímavé vzdělávací počítačové hry a ověřit si tak své znalosti o mikrobech a infekcích.
 

Tato stránka je určena převážně učitelům "Výchovy ke zdraví".

Kliknutím na některý z odkazů umístěných na horní liště získáte přístup k detailním plánům jednotlivých výukových hodin a k zábavným pracovním listům pro žáky. Naleznete zde také mnoho animací, filmů a prezentací, které můžete použít při výuce. Vše je zdarma ke stažení!

Pro žáky jsou v současné době k dispozici podobné internetové stránky, které je zábavnou formou zavedou do fascinujícího světa mikroorganismů. Zatím jsou pouze v anglickém a francouzském jazyce, ale na českém překladu již pracujeme!

Víte:

  • Co to jsou mikroorganismy?
  • Kde se vyskytují?
  • Proč je tak důležité mýt si ruce?

Ne? Najděte správné odpovědi na ty to otázky tím, že si zahrajete zábavné e-Bug hry a prolistujete naše vzdělávací materiály!


Základní fakta o Prasečí chřipce

e-Bug obsahuje vzdělávací materiály a počítačové hry zaměřené na prevenci vzniku a omezování šíření infekčních nemocí mezi lidmi (včetne Prasečí – mexické – chřipky, která koncem roku 2009 tak vyděsila světovou populaci) správným mytím rukou a dodržováním respirační hygieny.

Základní informace o Prasečí/mexické chřipce pro 1. Stupeň ZŠ

Základní informace o Prasečí/mexické chřipce pro 2. Stupeň ZŠ

Hygiena rukou pro 1. Stupeň ZŠ

Hygiena respiračního traktu pro 1. Stupeň ZŠ

Hygiena rukou pro 2. Stupeň ZŠ

Hygiena respiračního traktu pro 2. Stupeň ZŠ

 

 

 

border border
border

DISCLAIMER: e-Bug was developed for use in schools pre-COVID-19 and so some activities may require modification based on your school’s distancing guidelines.

Please use your judgement and tell us how you have modified the activities, or if you would like to discuss some ideas, contact e-Bug@phe.gov.uk

Do not show me again